top of page

Hakkımızda
About us

Labradors of Zoey's Queendom 

FCI ve KIF kayıtlı Labrador Retriever yetiştiricisi ''Zoey's Queendom'' olarak amacımız iyi soydan gelen, genetik olarak hastalık taşımadığından emin olduğumuz, sağlıklı, ırkının standartlarına tam uyan ve en önemlisi de doğru davranışlara sahip yavruları "ülkemizde" yetiştirmektir. 

Ticari üretici değiliz, yaptığımız şey uluslararası literatürde ''hobby breeder'' olarak geçmekte olup, para kazanmaktan ziyade yavruların iyi genler taşımasını ön planda tutarak Labrador ırkının iyileştirilme çabasından ibarettir. ''Üretim'' ile ''yetiştirme'' arasında fark vardır. Biz yavru üretmiyor, yetiştiriyoruz. Farklı farklı ırklardan 100'den fazla damızlık köpeğin olduğu bir çiftlik değiliz. Az ama öz, evimizde baktığımız, "kızımız" olarak gördüğümüz tek bir dişi köpeğimiz var ve yarışmalardan hep ırkının en iyisi notunu alıyor, üstelik de soyunda hiçbir genetik hastalık taşımıyor.

Her şey Zoey ile başladı. Bir Labrador edinme kararı verdiğimizde; iyi bir yavrunun geçmişinin bilinmesi, bunun için "şecere" belgesine sahip olması ve ayrıca ebeveynlerinin sağlık testlerinden geçmiş olduğunu gösteren belgeleri görmemiz gerektiğini öğrendik.
5 yıl süren bu arayış sürecinde yavru yetiştirme hakkında pek çok şey öğrendik, sağlık testleri, renkler, davranışlar, soy hattı incelemeleri.. Sonunda sağlıklı genlere sahip, ırkının standardına tam uyan ve ırkına has davranışları olan bir yavrumuz oldu. Bugün bu yavrumuz anne olarak kaliteli yavruları Türkiye'de yaşayan insanlar için ulaşılabilir hale getiriyor. 
"Zoey's Queendom" 0331/FCI/22 2015 numarasıyla KIF'a kayıtlıdır.

A responsible breeder of Labrador Retrievers

As a "hobby breeder" our primary goal is to keep Labrador Retrievers excellent in health with a focus on temperament and structural soundness.

We are not a commercial breeder, we do not breed for profit, so we occasionally have one litter a year.

When we started showing our girl we found out that there are only a few registered Labrador Retrievers in Turkey. As we kept getting good results at dog shows we decided to become a breeder, aiming to raise excellent examples of Labradors. "Raising" and "producing" are different things. We don't produce puppies for profit but raise them to be healthy and well-behaved family members. We are not a "farm" with lots of bitches kept in kennels. Our brood bitch is "our girl", home raised with love. Her judge's critiques are "excellent" and she doesn't carry any genetic diseases.

It all started with Zoey, our precious Lab girl.
When we first decided to have a Lab puppy, we learned that we have to look for a pedigree, parents should be tested for genetic diseases and also hip and elbow dysplasia. After a search for 5 years, we learned lots of things about breeding, pedigrees, health tests, colors, and genetics. Finally, we got our healthy purebred puppy who is perfect both in breed standard and temperament. By being a mother, she is making high-quality pups to be available for people who live in Turkey. So, the kennel "Zoey's Queendom" is founded, registered with the number 0331/FCI 22/2015. KIF (Köpek Irkları Federasyonu) is the Kennel Club of Turkey as a member of FCI.

Bizi Tanıyın  -  Our Team

Ömer Macarlıoğlu

Zoey'nin sahibi, "babası".

Eve geldiği ilk günden beri Zoey'nin mutlu bir hayat yaşaması için onu sağlıklı öğünlerle beslemek, havuza girmesine izin vermek, pek çok oyuncak almak ve öpücüklere boğmak dahil elinden geleni yapıyor.

İstanbul Tuzla'da biricik Zoey ve kedileri "Osman", "Zarife" ve "Salih" ile birlikte yaşıyor.

Gülru Batur

Zoey'nin eğitmeni, "mürebbiyesi".

Sertifikalı profesyonel
köpek eğitmeni ve davranış uzmanı.
Doğum anından itibaren yavrular yeni yuvalarına gidinceye kadar sosyalizasyon ve davranış eğitiminden sorumlu.

İstanbul Ataşehir'de köpekleri "Yuki", "Millie", "Mayday", "Fia", "Soho"
ve kedisi "Vanilya" ile birlikte yaşıyor.

Zoey's owner, "daddy".

He is responsible and trying hard to keep the precious Zoey happy by feeding her raw food, letting her swim in the pool, buying her lots of toys and showering her with kisses since the first day she came home.

Omer is living with Zoey and the cats, "Osman", "Zarife" and "Salih" in Tuzla-Istanbul.

Zoey's trainer, "nanny".

Gulru is a certified professional dog trainer and behavior consultant.
She handles Zoey at shows. Midwifery, rearing the puppies
from birth to rehoming, providing proper socialization and
caracther building are her responsibilities.

She is living with her dogs "Yuki", "Millie", "Mayday", "Fia",
"Soho" and her cat "Vanilya" in Atasehir-Istanbul.

Bize Ulaşın / Contact Us

Labradorlar hakkında sormak istediğiniz her türlü soruyu
seve seve cevaplandırırız.

We're happy to answer any questions you may have
about Labradors.

bottom of page